Ekspozycja bez tajemnic - Bryan Peterson, oprawa broszurowa - OKAZJE Oceń produkt:

od 26,94 PLN

oszczędzasz do 22%

  • Producent: Galaktyka
  • Kategoria: Hobby i poradniki
  • ISBN: 9788375795073
  • Oprawa: broszurowa
  • Autor: Bryan Peterson
  • Wydawnictwo: GALAKTYKA
  • Ilość stron: 168
  • Rok wydania: 2016

Wydanie III

Ekspozycja bez tajemnic to jedna z najpopularniejszych na świecie książek o fotografii. W Polsce pozostała sprzedana w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. Nowe wydanie ma jeszcze ciekawsze fotografie i bogatszą treść! Bryan Peterson wyjaśnia fundamentalne kwestie dotyczące światła, przysłony i czasu naświetlania oraz ich wzajemnego oddziaływania. W niezwykle przystępny, barwny sposób odpowiada na pytanie, jak osiągnąć poprawną ekspozycję choćby w wyjątkowo trudnych sytuacjach. Książka uczy też, jak uzyskać rewelacyjną ostrość i kontrast obrazów lub rozmyć w nieostrości tło, a także elementy drugoplanowe. Tłumaczy, w jaki sposób zamrozić ruch i wydajnie mierzyć oświetlenie fotografowanej sceny, podaje zasady korzystania z filtrów i… fotografowania trajektorii gwiazd.

Obecne wydanie jest poszerzone o rozdział detalowo omawiający wykorzystywanie lampy błyskowej, a wszystkie zagadnienia zilustrowano zupełnie nowymi zdjęciami. To perfekcyjny przewodnik po niełatwym świecie fotografii, przeznaczony równocześnie dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Ekspozycja bez tajemnic to świetna książka dla początkujących fotografów, która w przystępny sposób przybliży tajniki sztuki fotograficznej i pozwoli działać bardziej świadomie, jednak z ochotą zaglądać będą do niej także bardziej doświadczeni użytkownicy aparatów. Najnowsze wydanie to jeszcze więcej interesujących tematów, świeże fotografie i zaktualizowany tekst, a sposób, w jaki Bryan Peterson tłumaczy poszczególne zagadnienia sprawia, że ciężko nam się będzie od niej oderwać. To lektura, do której często będziemy wracać. Polecamy!
Fotopolis.pl


Fotografia jest teraz słowem tak używanym, iż powinno już dawno dostać zadyszki. Można nawet nabrać przekonania, iż każdy jest w stanie zrobić prawidłowe zdjęcie, nie mając właściwie na ten temat żadnej wiedzy. To jednak niezwykle mylny, iluzoryczny pogląd, czego najkorzystniejszym przykładem jest książka Bryana Petersona. Napisana poprzez entuzjastę fotografii, życzliwie i dostępnym dla każdego językiem, przekazuje nam wiedzę niezbędną do ulepszonego panowania nad tym medium, by je bardziej świadomie i kreatywnie wykorzystywać. Udowadnia, że dzięki wiedzy będziemy mogli nie tylko wnikliwiej patrzeć, ale i zobaczyć.
Ekspozycja bez tajemnic to publikacja istotnie przydatna dla wszystkich niebanalnych się wykonywaniem zdjęć analogowych i tych progresywnych – cyfrowych. Jest nad wyraz cenna dla tych, którzy weszli na fascynującą, pełną tajemnic drogę, jaką jest pasja fotografowania, i którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości swojego sprzętu.
Tomasz Tomaszewski,
generalny konsultant polskiej edycji „National Geographic", wielokrotny juror World Press Photo, laureat wielu prestiżowych konkursów fotograficznych; doświadczony wykładowca – uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Bryan Peterson jest profesjonalnym fotografem, instruktorem o międzynarodowej renomie i autorem bestsellerowych książek poświęconych fotografii.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Hobby i poradniki