NISKOWĘGLOWODANOWE OSZUSTWO NAUKOWA PRAWDA O WYSOKOBIAŁKOWYCH I WYSOKOTŁUSZCZOWYCH DIETACH, oprawa miękka - OKAZJE Oceń produkt:

od 14,17 PLN

oszczędzasz do 26%

  • Producent: GALAKTYKA
  • Kategoria: Hobby i poradniki
  • ISBN: 9788375793444
  • Oprawa: miękka
  • Autor: Campbell T. Colin, Jacobson Howard
  • Wydawnictwo: Galaktyka
  • Ilość stron: 144
  • Rok wydania: 2014

"należycie znamy powtarzane do znudzenia, niczym mantra hasła niskowęglowodanowe: „Chleb jest zły. Tłuszcz nie ma znaczenia. Prawdziwym powodem, dla którego nie możesz schudnąć, są węglowodany". Niskowęglowodanowy wszechświat, powołany do życia poprzez doktora Atkinsa, wciąż się rozrasta.

Diety niskowęglowodanowe, od south beach i diety strefowej po kolejne, są nadal z zasady wybierane poprzez miliony ludzi usiłujących pozbyć się zbędnych kilogramów. Marketingowe slogany mogą się od siebie różnić, lecz wszystkie łączą dwa podstawowe założenia: potępienie węglowodanów i zachwyt mięsa, a także tłuszczu za podstawowe źródła kalorii.

choćby ostatni krzyk mody – dieta paleo – choć kładzie większy nacisk na produkty pełnoziarniste, jest wyłącznie kolejną wariacją na temat węglowodanowej obsesji. W książce Niskowęglowodanowe oszustwo dr T.

Colin Cambell (autor innowacyjnych zasad odżywiania oraz Ukrytej prawdy) naukowiec, który od dziesięcioleci wiedzie prym w zakresie nauk o odżywianiu, ukazuje, gdzie tkwi błąd w rozumowaniu entuzjastów diety niskowęglowodanowej.

Wyjaśnia skąd się wzięło przekonanie, iż węglowodany są złe i dlaczego stanowisko to się utrzymuje, mimo ewidentnych dowodów przemawiających przeciwko tej teorii. Nie można do jednego worka wrzucić wszystkich rodzajów pożywienia, które z rozmachu określamy wspólną nazwą „węgle" – takie podejście ma znaczne konsekwencje dla naszego odżywiania i związanego z nim prawidłowego samopoczucia.

Jeśli rozważasz użytkowanie diety niskowęglowodanowej, przeczytaj najpierw tę książkę. Zmieni twój sposób myślenia o tym, co jesz i jak jeść powinieneś, by stracić na wadze i cieszyć się słusznym zdrowiem teraz i w przyszłości.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego diety, które diametralnie różnią się od siebie, przynoszą identyczne rezultaty albo obiecują takie samo działanie? Jak to jest, że wszyscy pomysłodawcy przypisują sobie idealne efekty, jeśli chodzi o zmniejszanie częstotliwości zachorowań na choroby serca, raka i cukrzycę typu 2, mimo iż propagują najróżniejsze diety? Która z diet może faktycznie powoływać się na wiarygodne dowody naukowe? Prezentowane przez Campbella w Niskowęglowodanowym oszustwie rozwiązanie jest nad wyraz potężną i prawidłowo udokumentowaną propozycją, stojącą w opozycji do założeń diet Atkinsa, paleo i diety wysokobiałkowej.

Od tej książki nie sposób się oderwać – pozwala ona zrozumieć istotę pełnowartościowej diety roślinnej. Jeśli stosujesz dietę paleo albo chcesz się o niej więcej dowiedzieć, dzięki książce Campbella spojrzysz na nią z odmiennego punktu widzenia.

Jeżeli już przestrzegasz zasad pełnowartościowej diety roślinnej, Niskowęglowodanowe oszustwo pozwoli ci poznać zaplecze naukowe, jakie stoi za opracowaniem tego sposobu odżywiania. Profesor Campbell to mistrz w swej lidze.

Wielokrotnie uczestniczył w najszczególniejszych odkryciach w dziedzinie diety i odżywiania, dlatego rewelacyjnie zna wyniki badań na tym polu. Jego praca to lektura obowiązkowa, niezależnie od twoich obecnych poglądów.

"

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Hobby i poradniki