Więź. - Neufeld Gordon, Gabor Mate, oprawa broszurowa - OKAZJE Oceń produkt:

od 26,94 PLN

oszczędzasz do 10%

  • Producent: Galaktyka
  • Kategoria: Hobby i poradniki
  • ISBN: 9788375795363
  • Oprawa: broszurowa
  • Autor: Gordon Neufeld, Gabor Mate
  • Wydawnictwo: GALAKTYKA
  • Ilość stron: 334
  • Rok wydania: 2016

Psycholog kliniczny, a także lekarz medycyny łączą siły, by zmierzyć się z jedną z najistotniej niezrozumiałych tendencji, która coraz silniej uwidacznia się wśród młodych pokoleń. Doktor Gordon Neufeld i Gabor Maté szukają odpowiedzi na skomplikowane pytanie: dlaczego dzieci stawiają kolegów wyżej aniżeli rodziców?

Książka Więź usprawnia rodzicom zrozumienie tego niepokojącego zjawiska i oferuje rozwiązania mające przywrócić instynktownej więzi między dzieckiem a rodzicem należne jej pierwszeństwo, ustalić właściwą hierarchię w domu i odzyskać zaufanie i miłość swych dzieci.

Koncepcje, zasady i użyteczne porady zawarte w książce pomogą rodzicom w zapewnieniu dzieciom tego, co przewidziała natura: prawdziwej bliskości, bezpieczeństwa i ciepła i możliwość podania wartości niejednokrotnie nieobecnych w relacjach z rówieśnikami.

Podejście dr. Gordona Neufelda, bazujące na dowodach naukowych z zakresu neuropsychologii oraz psychologii rozwoju, rewolucjonizuje wiedzę na temat rozwoju człowieka. Stanowi ono perfekcyjne źródło informacji dla tych wszystkich, którzy pragną wspierać swoje dzieci w wykorzystaniu ich pełnego potencjału. Co więcej - podejście to stymuluje też rozwój nas samych, tak abyśmy mogli być nie tylko dorośli, ale także dojrzali. Człowiek jest niezwykłą istotą, łączącą w sobie wielką wrażliwość i zdumiewającą siłę. Dzięki zrozumieniu tego, kim jesteśmy i jak funkcjonujemy jako ludzie, możemy się stawać takimi partnerami czy rodzicami, jakimi w głębi serca pragniemy być.

Joanna Bylinka-Stoch - psycholog specjalizująca się w tematyce rozwoju człowieka

Czy nie masz wrażenia, że we współczesnym świecie coraz trudniej jest wychowywać dzieci? Ta książka rzuca świeże światło na źródło rodzicielskich problemów i radykalnie zmienia nasze myślenie o wychowaniu. Szczęśliwi ci, którzy ją przeczytają, gdy ich dzieci są jeszcze nieznaczne.choćby rodzice zbuntowanych nastolatków mogą posiadać nadzieję, że młodzi ludzie zaczną się z nimi liczyć. Najważniejsza jest więź. Jeśli naprawdę o nią zadbamy, wychowywanie przestanie być walką.

Hanna Samson, psycholożka i pisarka

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Hobby i poradniki